Zamów książkę już teraz

Praktyczny poradnik dla wszystkich osób planujących emigrację zarobkową

Dowiedz się jak dobrze przygotować się do wyjazdu, znaleźć pracę za granicą oraz jak uniknąć pułapek, przez które możesz stracić zarobione pieniądze.

Książka2018-09-20T17:37:50+00:00

SPECJALNIE DLA CIEBIE PROCES EMIGRACJI ROZŁOŻONY NA CZYNNIKI PIERWSZE

Rzeczy, których Dowiesz się z Książki

 • Czy emigracja jest dla Ciebie?

  Każdy powinien spróbować emigracji. Hartuje i pozwala spojrzeć na Polskę z dystansu…

 • Jak uniknąć pułapek?

  Sprawdź najczęstsze pułapki i oszustwa, któch ofiarami padają Polacy za granicą…

 • Gdzie najlepiej wyjechać?

  Przy wyborze kraju nie zawsze warto słuchać tego, co mówią w telewizji…

 • Praca za granicą

  Kiedy i gdzie szukać pracy planując dłuższy wyjazd za granicę…

 • To musisz mieć ze sobą

  Lista rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, bez wględu, gdzie emigrujesz…

 • Porady tych, którzy wyjechali

  Praktyczne uwagi osób, które wyjechały w różne zakątki świata…

„Serdecznie Wam wszystkim polecam książkę napisaną przez Marcina Klinkosza, który w pigułce opisuje emigracje a tak naprawdę to taki niezbędnik emigranta. Wskazówki co należy uczynić aby emigracja była bardziej przyjazna, albo jakich błędów uniknąć aby nie zakończyła się klęską. Na przykładzie Marcina można zobaczyć jak połączyć pracę w obcym kraju z pasją, edukacją zwłaszcza kiedy ma się rodzinę. Dzisiaj emigracja ma zupełnie inne znaczenie ale to wszystko znajdziecie w książce. Bardzo polecam.”

Bogdan Węgrzynek

„Emigracja dla Każdego” jest to pozycja warta uwagi. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Bogata jest w cenne informacje dla każdego emigranta, jak również dla osób zainteresowanych tą tematyką. Książka ta pozwoli na swobodne snucie planów wyjazdu oraz przygotowanie do podróży. Gorąco polecam!

Martyna Rudnik

Miałem okazję zapoznać się książką jeszcze przed korektą i już wtedy była bardzo dobra. W moim przypadku książka stanowiła jedynie weryfikację przebytej przeze mnie drogi, ponieważ 1.5 roku temu wyjechałem z Polski. Zdecydowana większość informacji zawartych w książce pokrywa się z tym co samemu doświadczyłem. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem, przeczytaj książkę – rozwiejesz wiele wątpliwości i możliwe, że podejmiesz decyzję o wyjeździe (lub pozostaniu w Polsce).

Maciej Wilgucki

Świetna książka nie tylko dla tych, którzy już zaczęli przygotowania do wyjazdu ale też dla tych, którzy myślą o emigracji z pewną nieśmiałością. W książce znajdziecie chyba wszystko o czym powinniście wiedzieć i pamiętać. „Emigracja…” to książka, która ma swoją dynamikę. Ta z kolei sprawia, że masz ochotę brać byka za rogi i ruszać w drogę. Nie czekajcie i walczcie o swoje marzenia. Gorąco polecam!

Wiola Kozłowska

Absolutnie niezbędna pozycja dla każdego, kto myśli o wyjeździe – ze względów zarobkowych, poznawczych, dokształcających czy jakichkolwiek innych. Książka sensownie podzielona tematycznie, pomaga przygotować się do emigracji na wielu płaszczyznach – praktycznej, mentalnej, rodzinnej, zawodowej. Osoby niezdecydowane zrobią sobie podczas lektury swoisty rachunek sumienia i przeanalizują wszelkie „za i przeciw”, osoby zdecydowane mają szansę dużo lepiej się przygotować i nie przeoczyć żadnego ważnego elementu układanki pt. emigracja. Temat szeroko zakreślony, wyczerpująco przedstawiony, dobrze napisany. Ciekawa książka również dla tych, którzy lubią myśleć o emigrantach w kategorii straconych szans i zaprzepaszczonych talentów (czyli mopa i ściery).
Piszę ten pochwalny post jako była emigrantka o nadal aktualnych pokusach wyjazdowych. Dzięki za kawał dobrego poradnika w tej arcyciekawej tematyce!

Iwona Słabuszewska-Krauze

Znakomita lektura dla tych, którzy myślą nad wyjazdem za granicę. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, jakie należaloby rozważyć przed wyjazdem. Porady opisane są na podstawie własnych doświadczen i obserwacji, co jest bardzo pomocne przy podjęciu decyzji o emigracji. Warto ją przeczytać, ponieważ sensownie odpowiada na nurtujące nas pytania. Nie trać czasu i przeczytaj ją. Gorąco polecam

Agata Wołonsewicz

DARMOWY ROZDZIAŁ

Nie musisz od razu kupować. Możesz wcześniej spróbować. Wpisz swoje dane kontaktowe, aby otrzymać bezpłatnie rozdział książki na swoją skrzynkę e-mail.

1 KSIĄŻKA = 1 POSIŁEK

Pajacyk to program dożywiania dzieci prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną (PAH). Każdy sprzedany egzemplarz mojej książki funduje jeden posiłek. Nabywając książkę przekazujesz 4 zł dla Pajacyka. 

Będąc na emigracji organizowałem zbiórki dla polskich Domów Dziecka oraz organizowałem sportowe eventy charytatywne dla dzieci chorych na raka. Teraz dzielę się zyskami ze sprzedaży książki z dziećmi, które również tego potrzebują.

KUP DZISIAJ – WESPRZYJ SZCZYTNY CEL

KAŻDY POWINIEN SPRÓBOWAĆ EMIGRACJI

To nie tylko szansa na lepsze życie i większe pieniądze, ale również szkoła charakteru i źródło inspiracji. Dzięki niej stajemy się odważniejsi i pewni własnej wartości.

Podczas pierwszej fali emigracji podobno wyjeżdżali dobrze wykształceni, albo desperaci. Teraz każdy jest gotów wyjechać.

Temat emigracji w Polsce jest bardzo gorący. Zapewne słyszałeś komentarze, że wyjeżdżają tylko nieudacznicy, bezrobotni i zdrajcy narodu, prawda? No właśnie niekoniecznie. Podczas pierwszej fali emigracji podobno wyjeżdżali dobrze wykształceni, albo desperaci. Teraz każdy jest gotów wyjechać.

Fakt że „pionierzy europejskiej emigracji” poradzili sobie bardzo dobrze, zachęciło innych, aby podjąć ryzyko i ułożyć sobie życie za granicą.

Obecnie 3,1 mln osób rozważa wyjazd za granicę w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Aż 27% z tych osób planuje wyjechać na stałe. Chęć wyjazdów podsycają również dane NBP, według których emigranci przelewają do Polski ponad 2 miliardy euro rocznie.

Przez lata prowadząc największy bezpłatny tygodnik polonijny w Irlandii wysłuchiwałem historii setek osób, które nie do końca były przygotowane na to, co je spotkało za granicą.

Zderzyli się z twardą rzeczywistością i w bolesny sposób zrozumieli, że zagraniczny rynek pracy to nie Eldorado, gdzie każdy czeka z otwartymi rękoma, żeby przyjąć nas do pracy. Z bólem serca obserwowałem dramaty osób i całych rodzin, które rozpadały się lub traciły ciężko zarobione pieniądze. Głównie przez swoją niewiedzę.

Jak można pomóc zanim emigranci wpadną w kłopoty?

Pomagałem im wówczas publikując w gazecie materiały poradnikowe z zakresu prawa, skutecznego poszukiwania pracy, świadczeń socjalnych oraz demaskując działania oszustów, którzy czyhali na pieniądze zarobione przez polskich emigrantów.

Robiąc to, czułem jednak niedosyt, ponieważ dopiero po szkodzie innych mogłem ostrzec pozostałych. Tak narodził się pomysł na napisanie poradnika, który pomoże przyszłym emigrantom zanim wpadną w tarapaty.

 „Emigracja dla każdego” to krok do przodu. Dzięki temu poradnikowi osoby planujące emigrację zarobkową mogą przygotować się o wiele lepiej do wyjazdu, znaleźć pracę oraz uniknąć większości pułapek. Bez wzgledu na kraj, do którego planują wyjechać.

Ten poradnik to również ważna lektura do rodzin i znajomych, którzy nie do końca zdają sobie sprawę, przez co przechodzi osoba planująca emigrację zarobkową. Ta książka pomoże Ci zrozumieć jak ważne jest Twoje wsparcie nie tylko w fazie przygotowań, ale przez cały okres emigracji. 

PORADNIK, DZIĘKI KTÓREMU LEPIEJ PRZYGOTUJESZ SIĘ DO EMIGRACJI!

Przewodnik,  który powinien przeczytać każdy,  kto planuje emigrację zarobkową, bez względu do jakiego kraju chce wyjechać.

Dowiedz się, jak dobrze przygotować się do pracy za granicą, znaleźć dobrą pracę oraz jak uniknąć pułapek zastawianych na świeżych emigrantów przez samych Polaków.

Praktyczna wiedza zebrana po latach emigracji , dzięki której bardzo szybko odnajdziesz się za granicą i zaczniesz realizować życiowe plany. Bez względu na kraj, do którego się wybierasz!

ZAMÓW KSIĄŻKĘ JUŻ DZIŚ!

RECENZJE CZYTELNIKÓW

„Siłą nawyku Książka napisana przez reportera – jest niesamowitym przewodnikiem i pełna mądrości książką! Wchłania sie ja jednym tchem i daje niesamowitego „kopa” do działania.”

Aneta Zielińska, Poznań

„Ten poradnik to najlepszy dowód na to, że Świat nie ma granic – one są tylko w nas! Jeśli ktoś zamierza przekroczyć te geograficzne- ta książka pomoże! Z innymi… musicie zmierzyć sie sami!”

Katarzyna, Słupsk

Książka napisana przystępnym językiem, pokrywa wszystkie aspekty emigracji. To doskonała lektura dla osób, które dopiero zastanawiają się nad wyjazdem.

Artur Grzegorzewski, Gdańsk

„To doskonały poradnik nie tylko dla przyszłych emigrantów, ale również dla ich bliskich. Dzięki temu będą mogli się uspokoić przed tym, gdy bliska osoba zamierza wyjechać”

Martyna R., Kraków

„Świetny poradnik dla osób planujących emigracje zarobkową. Dobrze się go czyta, jak amerykański poradnik, a nie polski. Zawiera wiele praktycznych i wartościowych porad”

Iwona, Warszawa

O AUTORZE

Marcin Klinkosz, dziennikarz, marketingowiec, sportowiec, wyjechał do Irlandii w 2006 roku. Na emigracji pisał miedzy innymi dla Evening Herald oraz założył największy bezpłatny polski tygodnik w Irlandii „Nasz Głos”.

Wydając gazetę jako główny cel postawił sobie kompleksowe informowanie Polaków o przysługujących im prawach, wspieranie lokalnych biznesów oraz wpieranie procesu integracji.

Otrzymał również wyróżnienie od Polskiego Lobby Przemysłowego im. E. Kwiatkowskiego za „Promowanie Polski poza granicami RP”. Nawet będąc poza granicami kraju nie pozostawał obojętny na to, co dzieje się w Polsce. Organizował zbiórki dla domów dziecka oraz sportowe eventy charytatywne dla potrzebujących.

Jego poradnik „Emigracja dla Każdego” do kolejny krok w kierunku pomocy osobom, które planują emigrację zarobkową oraz potrzebującym. Część z przychodów z książki zostanie przeznaczona na posiłki dla głodnych dzieci.

FAQ

Przebywam na emigracji, ale przymierzam się do zmiany kraju/powrotu do Polski. Czy wyślesz mi książkę na adres zagraniczny?

Owszem jest taka możliwość. W takim przypadku będziesz musiał pokryć koszt przesyłki z Irlandii do Twojego kraju i dokonać opłaty za pośrednictwem PayPal. Możesz również poprosić rodzinę w Polsce, żeby kupiła książkę i wysłała do Ciebie.

Czy książka będzie dostępna w promocyjnej cenie?

Niestety nie będę organizował promocji cenowych. W przedsprzedaży oraz w akcji „Dzień Darmowej Dostawy” koszty wysyłki będę brał na siebie. Cena książki będzie jednak taka sama.

Czy otrzymam książkę z Twoim autografem lub dedykacją?

Jedynie osoby, które wsparły mój projekt crowdfundingowy na platformie Wspieram.to oraz kupiły książkę w przedsprzedaży, otrzymają egzemplarz z moim podpisem.

Mam inne pytania. Gdzie mogę je zadać i czy otrzymam odpowiedź?

Napisz na adres sklep@emigracjadlakazdego.pl i postaramy się udzielić odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.

KONTAKT

W SPRAWIE ZAMÓWIENIA

sklep@emigracjadlakazdego.pl

Pobierz Darmowy Rozdział

Planujesz wyjazd za granicę? Pobierz darmowy rozdział poradnika, który powstał właśnie z myślą o Tobie! Wpisz swoje dane kontaktowe, aby otrzymać bezpłatnie rozdział książki na swoją skrzynkę e-mail. Zero spamu – tylko informacje o nowych wpisach. W każdej chwili możesz wypisać się z newslettera.

Tylko informacje związane z emigracją. Możesz się wypisac w każdej chwili Powered by ConvertKit